Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Váš sen DRŽAŤ V RUKÁCH VLASTNÚ KNIHU je uskutočniteľný. Radi vám s tým pomôžeme

Úvod SLUŽBY VYDAVATEĽSTVA

 

 


Ak sa rozhodnete pre vydanie knihy vlastným nákladom, pošlite nám váš text a my sa k nemu vyjadríme. Je to najrýchlejší spôsob našej komunikácie. A najlepšie spravíte, ak pošlete aj sprievodný text, v ktorom stručne objasníte, o čom kniha je, o aký žáner sa jedná a akému čitateľovi by budúca kniha ulahodila.

Ak bude text vydateľný, pozrieme sa spolu na vaše predstavy o knihe a na finančné možnosti. Možno budete milo prekvapení :-)

Po dohode a po dodaní textu pre vás zhotovíme knihu tak, aby ste sa ňou mohli popýšiť vo svojom okolí, darovať ju, komu si zaželáte, prípadne začať s vlastným predajom. Okrem jazykovej a grafickej úpravy (zalomenie textu a vytvorenie obálky) zabezpečíme všetky potrebné náležitosti okolo ISBN a EAN - pokiaľ plánujete svoje knihy predávať cez kníhkupectvá a distribútorov. Všetky kroky spolupráce riadne ošetríme v Rámcovej zmluve a v Prílohe k rámcovej zmluve, ušitej presne pre potreby vydania vašej knihy a krokov s tým spojených.

 

 

 

VÁŠ TEXT (budúci román, novela, poviedková knihy, básnická zbierka)


nám pošlite vo Worde v čo najjednoduchšej forme, nie je treba ho nijako zvlášť formátovat. Štandardne sa používa písmo Times New Roman či Georgia veľkosť 12, (ale dokážeme, pravdaže, prečítať aj iné písmo :-) ) maximálne využívajte kurzívu na odlíšenie zvláštností v texte. Prosíme, aby ste dodržali aspoň základnú úpravu textu pre prvotné naše čítanie a posúdenie - odstavce, nadpisy kapitol a vyznačenú priamu reč v nových riadkoch. V opačnom prípade vám text VRÁTIME.JAZYKOVÁ ÚPRAVA


Pri jazykovej úprave pre vás uskutočníme kontrolu pravopisu a gramatiky, malých a veľkých písmen, interpunkcie, preklepov, medzier, tvarov slov, predložkových väzieb a ďalších gramatických javov.


Pri edičnej úprave zabezpečíme jazykovú úroveň textu, jeho zrozumiteľnosť a prehľadnosť. Uskutočníme kontrolu slovosledu, vecnej správnosti textu, čistoty štýlu a obsahovej a logickej správnosti. 


Službu jazykovej úpravy si môžete objednať aj SAMOSTATNE.JAZYKOVÉ KONZULTÁCIE


V prípade, že chcete rozvíjať svoj spisovateľský talent a radi by ste s niekým prebrali svoj už vytvorený text po jazykovej stránke, kontaktujte nás a dohodnite si konzultáciu, ako vám lepšie vyhovuje:


1. mailovú

2. osobnú (s úsmevom, pri dobrom čaji alebo káve)

Poznámka: náklady na cestovné nepreplácame.


Vieme vás ohľadom vášho textu usmerniť v základných veciach: poukázať na chyby, ktorých sa bežne dopúšťajú začiatočníci, ale neraz aj pokročilejší autori (zlý slovosled, logickosť textu, zjednodušenie textu, lepšia čitateľnosť, opakujúce sa slová, pridlhé súvetia, nevhodné či zbytočne expresívne slová a pod.)GRAFICKÁ ÚPRAVA


Ak ešte nemáte predstavu, ako by mala vaša kniha vyzerať, radi vám s tým pomôžeme. Vyberieme väzbu knihy a jej rozmer. Podľa neho navrhneme typ písma, jeho veľkosť a vzhľad kapitol. Následne text zalomíme a pošleme vám ho ku konzultácii a vášmu prečítaniu.


Samozrejme sa postaráme o predtlačovú korektúru, ktorá odstráni prípadné preklepy, chýbajúce písmená, nesprávne rozdelenie slov, ktoré mohlo vzniknúť pri zalamovaní textu. 


Väzbu knihy robíme brožovanú aj pevnú. A dokážeme sa postarať aj o výrobu elektronickej knihy.


Obálku vám vytvoríme podľa vášho želania, alebo jej vzhľad môžete ponechať na nás. Naši grafici si s tým dostatočne poradia.

 

Ak nevlastníte obrázok z vlastnej databázy, ktorý by ste chceli mať na titulke knihy, dokážeme vám ho zakúpiť z platených databáz. Jeho cena bude zahrnutá do vašej cenovej ponuky.


Službu grafickej úpravy a tlač kníh si môžete objednať aj SAMOSTATNE, jej cenu však stanovíme INDIVIDUÁLNE, podľa vášho želania a možností.


DISTRIBÚCIA 

 

Distribúciu do kníhkupectiev a knižných e-shopov zabezpečujeme iba pre tituly, ktoré vyjdú pod značkou Enribook.


UPOZORNENIE


Ak si želáte vyhotoviť knihu k nejakému dátumu či zvláštnej životnej udalosti (životné jubileum, Vianoce, promócie, výročie sobáša ap.), rátajte s dostatočným časovým predstihom. Spravidla trvá "narodenie" knihy - od jej prvotného prečítania cez úpravu textu až po výrobu obálky a tlač - tri mesiace. Všetko však záleží od toho, koľko práce je s textom, teda v akom stave nám ho dodáte, a aké špeciálne požiadavky na knihu budete mať.

 

 

 

NA ZÁVER

 

 

1. Láskavo prosíme, aby nás kontaktovali iba tí autori, ktorí to s vydaním knihy a jej následným distribuovaním myslia vážne a majú k dispozícii minimálne 2 000 eur. Čo sa týka knižného nákladu, spravidla robievame 200 - 300 ks básnických zbierok a poviedkových kníh, prípadne kníh pre deti, ostatná beletria minimálne 300 ks a, pochopiteľne, viac.


2. Nežaťažujte nás zbytočným naceňovaním ponúk na výrobu vašej knihy, ak na ňu nemáte finančné prostriedky. Držte sa, prosím, rady v bode č. 1.


3. Milí budúci autori, vezmite na vedomie, že zaplatením nákladu vydania vlastnej knihy sa zároveň stávate investormi, a teda zodpovedáte aj za jej predaj. Je preto predovšetkým vo vašom záujme podporiť predaj knihy reklamou, odporúčaniami, besedami, rozhovormi v novinách či kdekoľvek, kde je možné propagovať ako knihu, tak svoju tvorbu. V tomto vás, samozrejme, podporí aj vydavateľstvo Enribook, avšak iba v rámci svojich marketingových a pre vás bezplatných možností.


CENU NAMI PONÚKANÝCH SLUŽIEB NÁJDETE V cenníku vydavateľstva.Pevne veríme,

že s prácou vydavateľstva ENRIBOOK budete spokojní.

Maximálne - no predsa len v rámci našich možností -

vám vyjdeme v ústrety.

:-)