Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Za čo a koľko v našom vydavateľstve zaplatíte

Úvod CENNÍK SLUŽIEB


Aby ste si vytvorili orientačnú predstavu o cene služby, ktorá vás zaujala v sekcii služby vydavateľstva, prepočítajte si svoj text do normostrán (NS). Prepočet je jednoduchý:


počet znakov textu (službu na zistenie ich počtu nájdete na lište Wordu alebo Open Office: Nástroje/Celý dokument/slová-znaky bez medzier) vydeľte číslom 1800.


 

1. CENNÍK SLUŽIEB

 

Jazykové úpravy: 

- gramatické 1,00 euro/1NS (v cene sú dve čítania textu)

               - štylistické a edičné 2,00 eurá/1NS (v cene sú dve čítania textu)

- jazyková úprava nakomplet: 3,00 eurá/NS (v cene sú tri čítania textu)

Poznámka: vyhradzujeme si právo aj na zmenu ceny jazykových opráv. Konečná cena bude záležať od toho, aké opravy a koľko času text vyžaduje.


Jazykové konzultácie: - MAILOM: 50 eur paušálne

(poslať max. 10 strán textu alebo jednu kapitolu. V cene je zahrnutá aj jedna strana ukážky nami opraveného textu.)

- OSOBNE: 20 eur/1 hodinu

(termín si treba dohodnúť aspoň dva týždne vopred)


Predtlačové úpravy:  - zalomenie textu s rozsahom do 200 NS 200 eur

 - s rozsahom nad 200 - 300 NS 250 eur

- s rozsahom nad 300 - 400 NS 300 eur

- s rozsahom nad 400 NS 350+ eur

- výroba obálky od 100 eur

Zakúpenie obrázkov z platených databáz účtujeme zvlášť podľa cenníka databázy.


Poznámka: cena zalomenia sa odvíja aj od náročnosti úprav, ktoré je treba s textom urobiť. Za spracovanie textu s ilustráciami či fotografiami (knižné publikácie) bude cena pochopiteľne vyššia než za beletriu.


Dôležité: Ak bude autor text po zalomení ešte štylisticky dotvárať a opravovať, čo naruší štruktúru zalomenia, za túto službu si budeme účtovať + 100 eur k už predchádzajúcej cene zalomenia.

 

Všetky ceny sú uvedené s DPH.2. KOĽKO STOJÍ TLAČ KNIHY?

 

- to je veľmi častá otázka, ktorú dostávame zo strany autorov.

Na to, aby sme vám tlač knihy mohli dať naceniť, potrebujeme vedieť:


1. počet normostrán vášho textu. 

Ako si vypočítate počet normostrán, sa dozviete hneď v úvode tejto stránky.

Najlepšie by však bolo poslať nám celý text vo worde. Vedeli by sme ho podľa počtu strán konvertovať do nejakého predbežného formátu a prípadne vás usmerniť v rozhodovaní.


2. aký formát knihy by ste si predstavovali: 105 x 170 mm, 115 x 185 mm, 125 x 200 mm... Všetko závisí aj od počtu strán knihy, ktorú sa dozvieme po vložení vášho textu do zalomovacieho programu (aj preto je dobré nám ho poslať). Vieme vás usmerniť v tom, aby vaša kniha nebola veľká a tenká, ani malá a hrubá. Proste, aby vyzerala tak akurát. :-)


3. akú väzbu knihy si predstavujete - brožovanú alebo pevnú.


4. akú obálku knihy by ste chceli - s lesklým alebo matným povrchom, prípadne pevnú väzbu s prebalom alebo brožovanú väzbu so záložkami a pod.


5. náklad knihy - teda koľko kusov si predstavujete nechať vytlačiť. Vieme, že v počiatku ešte nemáte úplnú predstavu, koľko vás vyjde tlač knihy a vaše rozhodnutie záleží od ceny, ale nejakú predstavu asi predsa len máte (200 ks, 500 ks, 1000 ks...?).


6. rovnako tak treba dať vedieť nejaké osobité špecifiká knihy: obrázková, ilustrovaná, farebné nadpisy alebo farebné plochy v texte a pod. a ich počet v knihe.
Ak chcete vydať knihu pod značkou vydavateľstva ENRIBOOK a prostredníctvom nás ju aj distribuovať do predajných sietí, potom TRVÁME NA TOM:

- že text prejde našou jazykovou a edičnou úpravou 

- že ju zalomíme

- že vyrobíme obálku knihy. Podklady pre obálku - fotografiu alebo obrázok či nejakú predstavu z vašej strany -, samozrejme, prijímame a radi to s vami skonzultujeme.


Avšak:

Za kvalitu podkladov textu a obálky v požadovaných tlačiarenských parametroch zodpovedáme my, my to aj s tlačiarom konzultujeme a schvaľujeme tlač, preto nepristúpime na kompromis s autorom v duchu: mám obálku (vyrobil mi kamarát vo photoshope) aj zalomený text (spravil som si sám), chcem od vás len tlač. Ak je to tak, v podstate nás nepotrebujete a knihu si môžete vydať aj sami.


  


Cenu našich služieb po dohode s autorom vieme prispôsobiť (smerom dolu, ale aj smerom nahor) podľa náročnosti textu, pričom pod pojmom náročnosť rozumieme, ako sa v ňom dokážeme zorientovať, koľko gramatických či štylistických chýb obsahuje a či sa s ním preto budeme zaoberať. Resp. koľko práce by s textom bolo. Svoje rozhodnutie vám oznámime mailom.


Služby spojené s VÝROBOU KNIHY - príprava textu pred zalomením a jeho korektúry po zalomení, výroba obálky, tlač, počet kusov a iné služby (napr. aj marketing a predaj) - budú závisieť od vašej predstavy a dohodneme ich individuálne mailom, telefonicky alebo na osobnom stretnutí. Radi sa s vami zoznámime a poradíme vám, s čím budete potrebovať. Pošleme vám Postup spolupráce, aby ste vedeli, ako budeme postupovať pri výrobe vašej knihy a Rámcovú zmluvu s podmienkami spolupráce, aby ste mali presnú predstavu, za čo zaplatíte. Konečné podmienky a výslednú cenu výroby vašej knihy alebo len časť služieb, ktoré si vyberiete z našej ponuky, presne vymedzíme v Prílohe k rámcovej zmluve.

 

 

3. AKÝ HONORÁR DOSTANETE?

 

Okrem ceny za výrobu knihy sa nás pýtate aj na výšku honoráru, ktorý dostanete z predaja Vašej knihy, pokiaľ využijete službu nášho zmluvného distribučného partnera.

Výška honoráru je 40% z predajnej ceny knihy, ktorú si určíte sami. A to rovnako za predaj tlačenej aj elektronickej knihy.

Bližšie vysvetlenie k honoráru dostanete v Rámcovej zmluve, telefonicky alebo mailom.

Honorár vyplácame 2x v roku: na konci júna a pred Vianocami. Zároveň autori dostávajú aj hlásenie o predaji svojich kníh, aby mali prehľad, koľko z nákladu sa predalo a koľko ešte zostáva v distribúcii.Ak vás naše služby zaujali, alebo ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám na


ejarkovska@centrum.skPevne veríme, že pri výrobe VAŠEJ VYSNÍVANEJ KNIHY budete s našimi službami spokojní.

Urobíme maximum pre to, aby ste boli

:-)