PRIPRAVUJEME K VYDANIU

Úvod PRIPRAVUJEME K VYDANIU

BIELE SRDCE - dobrodružný román z prostredia amerického stredozápadu 2. polovice 19. storočia


autor: Vlado Bis


Kniha vyjde v novembri 2017


Anotácia:

 


Túžba po dobrodružstve privedie mladíka Jima Hudsona do malého mesta na americkom stredozápade. Netuší, že jeho sen stať sa zlatokopom sa nikdy nenaplní. Osud mu pripraví inú životnú cestu, plnú skúšok a nečakaných zvratov, ale aj lásku v podobe domorodej ženy Sussanne. Keď sa Jim rozhodne spojiť svoj život s jej, prijme tým aj údel jej ťažko skúšaného národa, ktorému belosi neprisúdili budúcnosť. Z nerozvážneho mladíka sa stane zrelý a azda aj predčasne zostarnutý muž, ktorý si po smrti svojej rodiny uvedomí to najpodstatnejšie: že má voči národu, ktorý ho uznal za svojho, nesplatený dlh a že sa musí pokúsiť zachrániť ho.

     Román BIELE SRDCE  približuje čitateľovi aj veľké historické udalosti USA druhej polovice 19. storočia – slávnu bitku pri Little Bighorne či masaker pri Wounded Knee. Tieto fakty umne dopĺňajú hodnovernosť tohto napínavého dobrodružného príbehu.

 

 

 DOTYKY LÁSKY - zbierka poézie


autor: Jozef Kolibecký


Kniha vyjde v októbri 2017


Anotácia


 

Básnický debut autora zo Senice je plný čarovnej nehy, poetických okamihov, farieb, vôní a zmyslového dráždenia, ale najmä lásky a spomienok na ňu. V básňach sa zrkadlia vzťahy k žene, matke, starej matke, k svetu... DOTYKY LÁSKY Jozefa Kolibeckého sú napísané z úprimného srdca a pre srdcia iných, v ktorých rovnako ako v tom jeho prebýva láska. Pretože láska je všetko... všetko, čo potrebujeme. 

 

 

 

 

 

SNY VO VETRE - príbeh inšpirovaný životom skutočných historických postáv z prostredia Sev. Ameriky zač. 19. storočia


autor: Erika Jarkovská


Kniha vyjde v českom jazyku pod značkou vydavateľstva BELETRIS Production v priebehu roka 2017.

 

 

Anotácia:

 

V roku 1804 prezident USA Jefferson zostaví expedíciu a poverí ju úlohou nájsť schodnú obchodnú cestu zo St. Louisu k pobrežiu Pacifiku.

     Jedným z veliteľov expedície je William Clark. Sprievodkyňou sa im stane mladá žena Sakagawea, do ktorej sa William zamiluje. Ibaže Sakagawea je už ženou francúzskeho obchodníka a má s ním syna Jeana Baptista. Clark chlapca po skončení expedície adoptuje a zabezpečí mu vzdelanie.

     Jeana v dospelosti osud spojí s nemeckým vojvodom, ktorému sa  na istý čas stane spoločníkom. Aj pre mladého Jeana má osud pripravenú osudovú lásku – krásnu Anastáziu, dcéru veliteľa zámockého pluku. Ibaže ani William, ani Jean nemajú možnosť prežiť život po boku milovanej ženy tak, ako by si to želali. Prečo?

     O tom veľmi pútavo rozpráva príbeh historicko-romantického príbehu SNY VO VETRE odohrávajúci sa v Louisiane, vo Wyomingu a v nemeckom kráľovstve Württemberg v rokoch 1804 – 1883. Príbeh približuje čitateľovi zvláštne pohnútky konania hlavných hrdinov – skutočných historických postáv. Ako však hovorí autorka: jej cieľom nebolo odhaľovať pravdu; chcela iba poukázať na to, že sa všetko mohlo stať aj tak, ako si to dovolila napísať.