Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

KNIŽNÉ NOVINKY

Úvod KNIŽNÉ NOVINKY

 

 

Výtvarník, cestovateľ, fotograf, publicista a  filmár zo Zvolena Jozef Weis v podtitule svojho životo-cestopisného rozprávania KROKY K MÉTAM avizuje, že videl a zažil toho v živote veľa.

Už ako 15-ročný sfáral do Handlovskej bane, v šumavských lesoch a na juhu Slovenska strážil štátnu hranicu, počas okupácie v roku 1968 sa stal väzňom vo vlastnej kancelárii, namaľoval obraz pre pápeža, mal možnosť osobne sa poznať a priateliť s mnohými osobnosťami kultúrneho života.  Úspešne zdolal výstup na  Gerlach. V rámci expedičnej turistiky stúpal v savojskych alpách v stenách Mont Blancu, marockého Jebel Toubkalu, putoval po saharských dunách.

 Zaujímavosti vskutku pestrého osobného a cestovateľského života autora, umocnené jeho jedinečnými ilustráciami, máte teraz možnosť prečítať si v pútavom rozprávaní na stránkach tejto knihy. 


Kniha vyšla: 8.4.2019


Kúpiť si ju môžete tu:https://www.martinus.sk/?uItem=591919

alebo tu: https://www.pantarhei.sk/knihy/geografia-mapy-sprievodcovia/cestopisy/kroky-k-metam.html 


Eva, ľahtikárske dievča, časom žena a matka, sa viac zaujíma o svoje blaho než o potreby blízkych – manželov, ktorých si nebrala z veľkej lásky, ani detí, ktoré z týchto zväzkov vzišli. Všetko dianie okolo seba pociťuje ako zbytočnú príťaž na ceste k radovánkam a rozkošiam. Jediné, čo jej neprekáža, sú peniaze, kvôli ktorým je schopná urobiť mnoho nepekných vecí – hoci aj ubližovať vlastnej rodine. Ibaže dokedy je možná takáto riskantná hra? Koľko životov zničí a aká bude odplata? Zostane počínanie Evy bez trestu a následkov?

Autor Jozef Kolibecký vo veršovanom príbehu Hra s osudom približuje prekliatie dvoch generácií jednej rodiny. 


Kniha vyšla: 12.3.2019

 

Kúpiť si ju môžete tu: https://www.martinus.sk/?uItem=534899

alebo tu: https://www.pantarhei.sk/knihy/beletria/slovenska-beletria/hra-s-osudom.html