Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

KNIŽNÉ NOVINKY

Úvod KNIŽNÉ NOVINKY

 

Mária sa so synom Maroškom sťahuje na vidiek. Tiché, zdanlivo ospalé okolie má zahojiť ranu, ktorú jej osud nadelil. Veľkú oporu nachádza v rodičoch. Tí na vnukove tretie narodeniny  prichádzajú s nečakanou správou.

      Príbehy Máriinej  rodiny sa vtipne prepletajú so životom svojráznych ľudí malebnej Mažurky. Jej začiatky v novom prostredí bohato korení susedka Helena, stará dáma so šibalskými očami a všetečnými plánmi. Mária sa postupne zoznamuje s exotickým majiteľom družstva Eveningom, susedkiným synom Vladom a ďalšími obyvateľmi. Púšťa sa do odvážneho podnikateľského plánu a plní sľub, ktorý dala...

      Autorka Svetlana Pahutka s nehou i vtipom zobrazuje  dianie v  liptovskej dedinke obkolesenej majestátnou prírodou. Čistá sila, prameniaca z hôr, pulzuje v Mažurčanoch, obyčajných i jedinečných súčasne. Živé dialógy, situačná i slovná komika, realistické opisy a pútavá psychologická kresba spolu s romantickým brnknutím na city vnímavých čitateľov robí z tohto románu príťažlivé a nezvyčajné dielo. Je obohatené o umelecké ilustrácie, ktoré knihe poskytujú samostatnú farebnú líniu.


Kniha vyšla: 14.6.2019

Kúpiť si ju môžete: https://www.martinus.sk/?uItem=616359

https://www.pantarhei.sk/knihy/beletria/slovenska-beletria/mudremu-nerad-silnemu-nedvihaj.html
 

Výtvarník, cestovateľ, fotograf, publicista a  filmár zo Zvolena Jozef Weis v podtitule svojho životo-cestopisného rozprávania KROKY K MÉTAM avizuje, že videl a zažil toho v živote veľa.

Už ako 15-ročný sfáral do Handlovskej bane, v šumavských lesoch a na juhu Slovenska strážil štátnu hranicu, počas okupácie v roku 1968 sa stal väzňom vo vlastnej kancelárii, namaľoval obraz pre pápeža, mal možnosť osobne sa poznať a priateliť s mnohými osobnosťami kultúrneho života.  Úspešne zdolal výstup na  Gerlach. V rámci expedičnej turistiky stúpal v savojskych alpách v stenách Mont Blancu, marockého Jebel Toubkalu, putoval po saharských dunách.

 Zaujímavosti vskutku pestrého osobného a cestovateľského života autora, umocnené jeho jedinečnými ilustráciami, máte teraz možnosť prečítať si v pútavom rozprávaní na stránkach tejto knihy. 


Kniha vyšla: 8.4.2019


Kúpiť si ju môžete tu:https://www.martinus.sk/?uItem=591919

alebo tu: https://www.pantarhei.sk/knihy/geografia-mapy-sprievodcovia/cestopisy/kroky-k-metam.html