Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

O. Kovalský: ZRKADIELKO

Úvod DOTERAZ SME VYDALIO. Kovalský: ZRKADIELKO

Každý z nás sa minimálne raz ocitne v situácii, kedy sa rozhodne ukončiť určitý vzťah. Niekedy sa však nerozchádzame len s človekom. Niekedy môžeme mať nefunkčný vzťah napríklad aj so svojou krajinou.

 

Ak sa rozhodne partnerstvo ukončiť jeden, ťažko povedať, čo sa stalo. Prečo sa ale pre tento krok rozhodujú tisíce?

 

Poviedková knižka štrnástich pútavých príbehov, tvoriacich celok, srdce čitateľa rozosmeje i zabolí. Je autorovým malým zrkadielkom dnešnej spoločnosti a jej tváre po tridsiatich rokoch slobody.

 

Živé dielko, napísané ľahkým a dialógovým štýlom, vyobrazuje každodenné situácie i  dilemy mladých ľudí, smerujúce k jednému z ich najťaživejších rozhodnutí dneška – či bojovať za lepšie zajtrajšky Slovenska alebo sa pobiť o vlastnú budúcnosť za jeho hranicami.


Ukážka z knihy:


V živote takmer každého človeka minimálne raz nastane moment, kedy sa rozhodne ukončiť určitý vzťah. Veľakrát je to s niekým, koho kedysi miloval a s kým si možno myslel, že tento vzťah potrvá navždy.

  Ako však rastieme a meníme sa, niekedy sa stáva, že každý dospejeme iným smerom, až úplne stratíme kompatibilitu. A vtedy, ak sa všetky potenciálne riešenia a náplasti vyčerpajú – často prichádza rozchod.

   Niekedy sa však nerozchádzame len s človekom. Niekedy môžeme mať nefunkčný vzťah napríklad aj so svojou krajinou. A keď sme sa už teda rozhodli určité partnerstvo ukončiť, je možno fér minimálne povedať prečo. Bolesť často zostáva na oboch stranách, ale niekedy predsa vyhrá rozum, nie srdce.

   Dôvodov je mnoho a sú rôzne.

  Táto kniha vznikla preto, že mnoho mladých ľudí sa ocitlo v podobnej situácii ako ja a rozhodlo sa pre rovnaké riešenie. Je to jeden hlas, ktorý sa domnieva, že možno reprezentuje viaceré.

  Táto kniha je pohľadom mladého človeka na domácu scénu. Výsledok každodenných pozorovaní, rozhovorov, názorov i príbehov. Ako už bolo zmienené, kniha je jedným hlasom z mnohých.

  Preto, prosím, dovoľte si nesúhlasiť. Ak sa váš osobný príbeh nenájde ani v jednej z nasledujúcich stránok, bude to v podstate tá najpozitívnejšia spätná väzba. Ak si po prečítaní poviete, že veci nie sú takto alebo dokonca UŽ nie sú takto, bude to ešte lepšie.

   Pre mňa však všetko, o čom píšem, je zrkadielkom. Zrkadielkom našej spoločnosti, jej aktuálny obraz, ktorý mi bol denne k dispozícii a dúfam, že keď si niekto toto dielko vezme do ruky o desať rokov, bude reprezentovať už len nostalgickú spomienku na staré časy.